Kudy vede cesta za dítětem 

Psychologický faktor

Z praxe víme, že například strach a stres provází velké množství nastávajících rodičů od samého počátku až po narození dítěte. Při tom si ale dnes už každý člověk uvědomuje, jak velký vliv má jeho emocionální stav na organismus a jaké dopady může mít stres.

Tento stres má za následek celou řadu obtíží

Neoddiskutovatelným zjištěním je, např. úporné bolesti hlavy, zatuhlé svaly kolem krční páteře či mezi lopatkami. Taktéž za bolestivou menstruací, nebo neplodností se může ukrývat obyčejná křeč svalů pánevního dna. Samozřejmě spoustě žen pomůže hormonální léčba klasické medicíny, avšak u některých jde „pouze“ o mechanický problém, který lze vyřešit.  

Jaké jsou možnosti nápravy

Za účinnou metodu podle Mojžíšové se považuje reflexní ovlivnění nervosvalového aparátu. Sympatikus i parasympatikus vysílají svá vlákna do svaloviny vejcovodu. Přesto srovnání posunuté či vybočené kostrče je základem k úspěchu.Odblokování SI skloubení, ovlivňuje bolesti v bederní oblasti, napětí svalů v pánvi. Vybočení kostrče je častou příčinou migrén a v neposlední řadě má vliv na psychické napětí. Klasická medicína nabízí srovnání kostrče poněkud nepohodlnou cestou per rektum, skrze konečník. Dornovou metodou však lze mnohem pohodlněji narovnat kostrč velmi elegantním, šetrným a rozhodně méně nepříjemným způsobem než nabízí klasická medicína, a to díky tlaku na svaly v okolí kostrče za současného spolupůsobení kývavého pohybu nohou.

„Odblokování krční páteře a solaru je obojí reflexní, tzn. ne přímý. Hodně ukazuje, že vždy je někde něco zabloknuté a těžko srovnávat, kam až ten blok povede. Výsledek je, že jde o zprůchodnění energie v těle jako celku, což samozřejmě pak zasáhne i oblast pohlavních orgánů. Dost do toho mluví mozek, který souvisí s močovým měchýřem, a to je opět urogenitální oblast. Navíc oba odbloky hodně mluví do psychiky (lehkost, snadnost, hravost, pohoda, celistvost, vyrovnanost. což je vždy třeba). Často zablokovaná krční páteř ukáže přes reflexní uvolnění nevyjádřené emoce, se kterými je třeba pracovat (další oblast, kterou je třeba dát do pořádku), někdy tam je skrytá emoce po mnoho let, klientka se s ní naučila žít a už ji ani nevnímá jako patogenní (hodně často se objeví strach, obavy, smutek apod.) Odblok solaru považuji za zásadní, pokud někdo řeší těhotenství a vše splní a přesto se nedaří (někdy tam sídlí traumata z dětství, která způsobí sevřenost energie, ta není životaschopná). Velmi nápomocná zde ovšem může být i metoda baňkování, která dokáže energii v organizmu vhodně přeskupit.

Čerpáno z odborných článků